Преса

ФранкоРок: На Франківськ чекає слава Ліверпуля?
Юрко Зелений, музичний критик:


"Чесно кажучи, давно пильно стежу за таким явищем, як Івано-Франківська або Підкарпатська рок-школа. Вона направду є Явищем. Суть його в тому, що новопосталі гурти, яку б стилістику не сповідував кожен з них зокрема, завжди видають таке звучання, яке є чітко упізнаваним, яке годен однозначно виокремити серед решти. На мою думку, це відбувається завдяки тому, що усі успішні ватаги Прикарпаття будують свій матеріал на наших корінних мелосах. Зрештою, було б злочином проти матінки-природи не використовувати на повну силу увесь той бездонний співочий запас, який нам дарує карпатський край. У підсумку виходить, що франківські гурти пропонують слухачеві музику, яка – з одного боку – є цілком актуальною, сучасною, але водночас з яскраво національним забарвленням, з власним обличчям. У нинішньому всуціль зґлобалізованому світі це надзвичайно важливо - не розгубити своє неповторне «я». Річ у тім, що технічними наворотами, розмаїтим приладдям та знаряддям нині ніде і нікого в світі не здивувати: на Заході це все давно вже пройшли і засвоїли... Тому всюди на перший план дедалі більше виходять самобутність, неповторність, творча виразність музики, виконавця взагалі. А її давала, дає і завжди даватиме тільки прив′язка до національної, глибоко корінної співочої спадщини. Хто не буде опиратися на рідні пісенні витоки, той просто загубиться у навалі космополітичного звукового застандартненого шуму, бо його ніхто не помітить: так собі, пісенька на одне прослуховування, «хваст-хвуд» – використав-викинув-забув... Богу дякувати, що івано-франківські гурти – "Перкалаба", "КораЛЛі", "Пан Пупец", "Карна", "Фліт", ті ж самі "Фактично Самі" (нині "Qarpa"), раніше ще й "Брати Блюзу" – можливо, зумисно, а можливо, на рівні підсвідомості, суто за гуком забутих предків, вибудовують своїм доробком те, що можна назвати питомо українською рок-музикою. ..."

КораЛЛі отримали на горіхи за трембіту


"...Аби ви знали, – поучав добродій Олексюк, – шо трембіта то є дуже символ, традиція, і ви не маєте права з ним поступати так, як ви поступаєте. Поїдьте в Жеб’є (мова про село Жаб’є на Верховині) і я вам там розкажу як з трембітоу поступати..."

Отчет: "Финал The Global Battle Of The Bands (Ukraine)"


"... Девятнадцатыми были «Кораллі» из Ивано-Франковска. Будь я в составе жюри, то непременно поставила бы им десятку. Ребята в вышиванках творили на сцене форменный дурдом. Сумасшедшая игра на всевозможных инструментах (особенно стоит выделить трембиту и то, как с ней наперевес выплясывал Виля) никого не оставила равнодушным. Отрывались ВСЕ! Смесь етно-мотивов с фанком, фолком и задорными текстами творила чудеса. По зрелищности, яркости и атмосферности реально первое место. Настоящее шоу, недаром ребята в этом году выступали почти на всех украинских (и некоторых польских) фестивалях. Колоритно. Вердикт: жду выхода альбома, над которым, кстати, сейчас кипит работа полным ходом. ..."

Український фінал глобальної битви рок-команд 2008. Битва була - від результату сморід!


"... Досить непоганий звук. Мінімалізоване світло. Відразу називаю шістку гуртів „від Зиріна". Чому „шістку"? А тому що за умовами конкурсу шістка найкращих гуртів може взяти участь і в наступному конкурсі наступного року. До слова, практично всі ці команди нагорі і за внутрішнім музикантським рейтингом і за „офіційними результатами". Отож: „КОРАЛЛІ" (віртуозний фольковий хард-кор з елементами шоу, цікаві і органічні фронт-мени), „FREDDY MARX" (абсолютно потужний, цікавий, відверто європейський проект – і де воно береться!), „АННА" (злива потужної енергетики і звуку), „ГАПОЧКА" (колись любила дівка Зємфіру, але потужніше, різкіше та своє-одна спідничка чого варта!), „MERVA" (вкрай візуалізовано: один барабанщик - цілий відеокліп, гучно, доволі точно і майстровито), „ET CETERA" (театралізовано і весело: костюми, манекени, дія на сцені). Саме ці колективи виступили стильно, потужно, цікаво, самобутньо. ..."

Кореспондент «ВЗ» побувала у шкурі члена журі фестивалю


"... Першими на сцену вийшли івано-франківські "Кораллі". У невеличкому залі "Старушки" хлопцям явно бракувало місця для трембіти, тож вони сподіваються, що лондонська сцена буде ширшою. Їхній фольковий рок-н-рол переконав журі, яке в результаті майже одноголосно поставило "Кораллям" по 10 балів. ..."


← попередня   1  2  3  4  5  6  7  8     наступна → 

АЛЬБОМ «Є!»


Наша кнопка:


гурт Кораллі


КАРПАТСЬКИЙ ПРОТЯГ 2012Хостел №1
у Франківську

Наш постійний
партнер:


Ми в
соцмережах:


гурт Кораллі на facebook.com
гурт Кораллі на youtube.com
гурт Кораллі на twitter.com
гурт Кораллі на sumno.com

Наші друзі
та партнери:


мистецька формація "Форумс"
Схиблений на LiveJournal
клуб «Майдан»
студія "Format Production"
радіокомпанія "Західний полюс"
громадська організація “АРТ Ґішефт”
MyRadio.com.ua - включи свою музыку
Музична Україна


 
 
   
   
гостьова контакти преса концерти фотоальбом відео аудіо про гурт головна